NIEUDANY ZABIEG U KOSMETYCZKI- CZY NALEŻY MI SIĘ ODSZKODOWANIE?

Dzisiaj postanowiłam podzielić się z Wami historią niezwiązaną ze sprawami rodzinnymi, ale dotyczącą głównie nas- kobiet. Na pewno słyszałyście o nieudanych zabiegach u kosmetyczki.

Każda z nas chce być piękna, zatrzymać młodość jak najdłużej, może nawet trochę poprawić urodę.  Problem pojawia się gdy efekt zabiegu nie odpowiada naszym oczekiwaniom, stajemy się wręcz karykaturą siebie.

Miało być gładkie czoło a wyszła martwica? A może inne powikłania?

Czy kosmetyczka ponosi odpowiedzialność za błędnie wykonany zabieg kosmetyczny?

W tego typu sprawach kosmetyczka może ponieść odpowiedzialność odszkodowawczą i zapłacić zadośćuczynienie. Wprawdzie zapłata pieniędzy nie zrekompensuje bólu i cierpienia, obniżonej samooceny, stresu, którego doświadczyłaś, ale zawsze lepsze to niż nic.

Sprawy o odszkodowanie i zadośćuczynienie nie są łatwe, zdarza się, że mogą potrwać nawet 2 lub 3 lata, ale prawda jest taka, że jeśli o to nie powalczysz, raczej nikt dobrowolnie nie zapłaci za swój błąd. Dlatego pamiętaj, że masz prawo domagać się pieniężnej rekompensaty za to, czego doświadczyłaś.

Oto przykład pewnej Pani, której sprawą zajął się Sąd Okręgowy w Słupsku. Źle wykonany został makijaż permanentny brwi. Brwi po zabiegu miały nierówny kształt i były czarne, co doprowadziło do tego, że niezadowolona klientka musiała skorzystać z usług innej kosmetyczki, która poprawiała pracę nieprofesjonalnej koleżanki.

Sąd Okręgowy w Słupsku w wyroku z dnia 25 października 2013 roku zasądził na rzecz powódki kwotę 24.019 zł (sygn. akt: I C 214/13). Sąd stwierdził, że u powódki zamiast ładnych brwi pojawił się krzywy tatuaż, który nie pokrywał się z kształtem linii brwi powódki; powstał bowiem tzw. efekt podwójnych brwi. Nieudane brwi permanentne spowodowały u powódki obniżenie samooceny i dezorganizację życia, co z kolei winno przyczynić się do zasądzenia zadośćuczynienia za cierpienia psychiczne.

O kolejnych przykładach wygranych spraw za błąd kosmetyczki napiszę w kolejnym wpisie ! Dziewczyny dbajcie o siebie ale też walczcie o to, co wam się należy!

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:
 

Podobne wpisy